Drobnica morska – Transport Morski

Inter-Logistic Polska Sp. z o.o. to firma spedycyjna z bogatym doświadczeniem na rynku transportowym. Specjalizuje się w transporcie międzynarodowym, świadcząc swoje usługi nie tylko kompleksowo, ale przede wszystkim rzetelnie. W przypadku importu coraz częściej realizuje zlecenia na transport drobnicowy morski.

Co to jest drobnica morska?

Drobnica morska funkcjonuje pod nazwą LCL. Jest to akronim od angielskiego „less than container load”. Określa rodzaj transportu morskiego statkiem, w którym towar nie zapełnia całego kontenera. Co istotne, wbrew skojarzeniom nie musi to być wcale drobny ładunek, może być to nawet i kilka ton ładunku. Ważna jest jego objętość.

Różnica pomiędzy FCL a LCL

Fracht morski to powszechna forma transportu towarów z całego świata, która odbywa się przy wykorzystaniu statków towarowych. Ze względu na wielkość transportowanych ładunków wyróżniamy dwa rodzaje transportu morskiego: LCL oraz FCL (full container load). Pierwszy z nich to transport drobnicy morskiej, drugi natomiast dotyczy ładunków większych i cały kontener przeznaczony jest dla jednego klienta, który ponosi koszty transportu bez względu na stopień jego zapełnienia. W przypadku drobnicy, towary w jednym kontenerze płyną do kilku odbiorców.

Kto powinien zdecydować się na transport drobnicowy?

Decydując się na fracht morski, bez względu na to, czy wybrany zostanie transport pełnokontenerowy czy też drobnicowy, trzeba się liczyć z tym, że nie zawsze da się precyzyjnie określić czas dostawy. Jednak dłuższy czas oczekiwania na przesyłkę od momentu jej wypłynięcia z portu rekompensuje znacznie niższa cena niż w przypadku transportu lotniczego.

Transport drobnicowy morski to wygodne i opłacalne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które importują niewielkie ilości towarów. Dzięki temu, że w jednym kontenerze można przewozić przesyłki do wielu odbiorców, cena ich transportu jest dużo niższa w przypadku konieczności opłacenia całego kontenera.

Jak obliczyć koszt transportu?

W celu uzyskania wyceny, zapraszamy do kontaktu z nami w najdogodniejszy dla Państwa sposób: telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza kontaktowego. Usługi spedycyjne organizacji transportów morskich świadczymy wyłącznie w imporcie, tylko dla firm.

Drobnica morska z Chin

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku spedycji morskiej jesteśmy w stanie zaaranżować odbiór ładunku z niemalże każdego miejsca na świecie. Oprócz samego transportu, możemy zaaranżować dostawę towaru od nadawcy do portu, dostawę z portu docelowego do odbiorcy, odprawę celną, a także ubezpieczenie cargo. W celu usprawnienia przebiegu procesu realizacji zlecenia nasi agenci kontaktują się z nadawcami celem ustalenia szczegółów dot. procedur w krajach eksportu.

Zapraszamy do kontaktu zarówno podmioty już korzystające z tego typu transportów, jak i przedsiębiorstwa, dla których będzie to pierwszy transport morski z Chin lub innego dalekiego kraju m.in. z USA czy Indii. Nasi pracownicy poprowadzą Państwa krok po kroku przez cały proces. Poza nielicznymi wyjątkami, możemy zorganizować przewóz różnorodnych towarów przemysłowych. To doskonałe rozwiązanie dla początkujących importerów, którzy nie są jeszcze w stanie przewidzieć, jaki produkt znajdzie u nas w kraju odbiorców.

Zalety drobnicy morskiej

Transport drobnicowy morski ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest niższa cena niż w przypadku innych form transportu (kolejowy czy też lotniczy). Daje możliwość importu mniejszej ilości towaru, a to oznacza , że łatwo go później będzie nam magazynować, gdyż zajmie mniejszą powierzchnię.

Jeżeli będą Państwo przygotowywać się do importu ładunku drobnicowego drogą morską, nasi specjaliści odpowiedzą na Państwa pytania oraz podpowiedzą na co zwrócić uwagę. Współpraca spedytora z Klientem jest kluczowym czynnikiem, pozwalającym na sprawną realizację usługi.